Cauta

Djokovic joaca finala Turneului de la Beijing. Nadal, eliminat in sferturi de un jucator venit din calificari!

Sarbul Novak Djokovic si-a asigurat un loc in finala China Open, dupa ce l-a invins pe britanicul Andy Murray. Meciul a avut loc sambata, la cateva ore dupa ce Rafael Nadal a pierdut suprinzator semifinala disputata in fata unui jucator venit din calificari.

Principalul favorit la castigarea trofeului, Djokovic s-a impus in doar doua seturi in fata lui Murray, scor 6-3, 6-4. Sarbul in varsta de 27 de ani va juca in ultimul act al Turneului de la Beijing contra invingatorului din meciul Tomas Berdych (Cehia) – Martin Klizian (Slovacia).

In varsta de 25 de ani, Klizian l-a depasit, in meciul din sferturi disputat vineri, pe favoritul numarul 2 al turneului, spaniolul Rafael Nadal, in trei seturi: 6-7, 6-4, 6-3, producand senzatie la China Open si adjudecandu-si un binemeritat loc in semifinalele competitiei de la Beijing.

Sursa foto: Facebook/Novak Djokovic

Ultimele stiri

• Poza Zilei
  • Iohannis, din nou turist. De această dată se va întâlni cu Joe Biden la Casa Albă
  • Horoscop 7 mai 2024 – Mergi la căldura casei tale
  • Germania acuză Rusia de atacuri cibernetice. Ambasadorul Germaniei în Rusia a fost rechemat în țară.