AcasăSPORTDinamo - Gaz Metan 2-0. "Cainii" simt miros de Europa (VIDEO)

Dinamo – Gaz Metan 2-0. „Cainii” simt miros de Europa (VIDEO)

Etapa a 28-a a Ligii I a programat, duminica la pranz, unul dintre cele mai interesante meciuri, Dinamo – Gaz Metan Medias, partida castigata de gazde cu 2-0.

Dinamo avea nevoie de o victorie pentru a ramane in lupta pentru locurile de Europa League, iar trupa lui Cornel Talnar a inceput prudent meciul, doar Alexe si, respectiv, Vitinho avand incercari timide de a pune in pericol portile adverse.

In minutul 43, Curtean a insistat pentru un balon in treimea adversa, a trimis in fata portii si Alexe a punctat cu un sut la colt.

[youtube]G4FdDOBOgRI[/youtube]

Gaz Metan a apasat pe acceleratie in partea a doua, dar s-a blocat de un zid defensiv foarte bine pus la punct de Cornel Talnar.

In minutul 83, Dinamo a scapat periculos pe o contra si Andrei Cristea a inchis tabela, dintr-o pasa excelenta a lui Cosmin Matei.

[youtube]vi6G0B605k0[/youtube]

Mediesenii ar fi putut spera chiar la o egalare pe final, dar Balgradean a facut adevarate minuni la suturile trimise de Draghici, Roman si Bawab.

Dinamo – Gaz Metan Medias s-a incheiat 2-0 si trupa lui Cornel Talnar se apropie periculos de podium.