AcasăSPORTDinamo e lider neinvins in Liga I - VIDEO

Dinamo e lider neinvins in Liga I – VIDEO

Dinamo Bucuresti a obtinut a patra victorie consecutiva in Liga I la fotbal, dupa ce s-a impus, cu 2-0, pe terenul formatiei Sportul Studentesc.

Trupa lui Liviu Ciobotariu a inceput in forta meciul din Regie si Marius Niculae a trimis in bara in minutul 5.

Studentii puteau deschide scorul in finalul primei reprize, dar sutul lui Curelea din 16 metri s-a dus putin peste poarta aparata de Balgradean.

Plusul de experienta al dinamovistilor si-a spus cuvantul in repriza a doua, cand Danciulescu si Liviu Ganea au punctat, cu reluari din apropiere, pentru o victorie clara a trupei din Stefan cel Mare.

Dinamo are patru victorii din patru in actualul sezon al Ligii I la fotbal si un golaveraj fabulos, 10-0.