AcasăSPORTDin ciudateniile fotbalului: Arsenal castiga, dar Bayern se califica in sferturile Ligii...

Din ciudateniile fotbalului: Arsenal castiga, dar Bayern se califica in sferturile Ligii Campionilor! (VIDEO)

Bayern Munchen s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, desi a pierdut, cu 0-2, meciul cu Arsenal Londra de pe teren propriu.

Nemtii au evoluat la adapostul victoriei din tur, obtinute cu 3-1, si s-au calificat gratie numarului mai mare de goluri marcate in deplasare.

Pe Allianz Arena, Arsenal a deschis scorul inca din minutul 3, francezul Giroud concretizand un atac prelungit al oaspetilor.
Apoi, Arsenal a alergat peste 80 de minute dupa cel putin inca un gol, perioada in care ocaziile au curs, la o poarta si la cealalta.
In minutul 85, Koscielny a facut 2-0, dupa un corner, insa Arsenal nu a mai avut forta necesara de a marca si cel de-al treilea gol, cel al izbavirii.