AcasăSPORTCupa Romaniei: Otelul se califica in semifinale!

Cupa Romaniei: Otelul se califica in semifinale!

Fosta campioana s-a impus pe terenul Ceahlaului (2-0) in cel de-al doilea sfert de finala din Cupa Romaniei.
Meciul de la Piatra Neamt a fost intrerupt timp de o ora, incepand cu minutul 27, atunci cand arbitrul Marcel Barsan a considerat ca jocul nu mai poate continua din cauza cetii dense. Reluat in jurul orelor 19.45 de la scorul de 0-1 (gol marcat de Iorga in minutul 11), meciul a continuat in nota de dominare a oaspetilor, care s-au intrecut in ratari la poarta nemteanului Miron. In minutul 65, fotbalistii lui Costel Enache au facut gresit pasul la ofsaid, permitandu-i lui Bajenaru sa finalizeze excelenta pasa data de Giurgiu si sa stabileasca scorul final la 0-2. In semifinale, Otelul va intalni Petrolul Ploiesti.