AcasăSPORTCristiano Ronaldo, plin de sange pe teren - VIDEO

Cristiano Ronaldo, plin de sange pe teren – VIDEO

(foto: captura youtube)

Cristiano Ronaldo a trecut prin clipe cumplite, duminica seara, in timpul meciului Levante – Real Madrid. Fotbalistul a fost accidentat inca din al doilea minut de joc. Acesta s-a ciocnit cu alti doi jucatori, unul dintre acestia, David Navarro, spargandu-i arcada cu cotul.

A fost nevoie de interventia medicilor pentru a-i stopa sangerarea. Dupa ce i-au fost acordate ingrijirile medicale de urgenta si i s-a oprit hemoragia, portughezul a intrat inapoi pe teren si a reusit sa joace in continuare. Ba mai mult, a deschis si scorul in minutul 21.  Problemele la ochi s-au dovedit a fi cat se poate de serioase, asa ca Jose Mourinho a fost nevoit sa-l inlocuiasca la pauza.

Antrenorul a declarat dupa meci ca Ronaldo nu mai vedea bine si ca lovitura a fost atat de puternica, incat atacantul putea sa ramana cu sechele grave la ochi. Meciul s-a incheiat cu scorul 2-1, in favoarea celor de la Real Madrid.