AcasăSPORTCorectie Made in Italy! CFR Cluj, umilita de Inter

Corectie Made in Italy! CFR Cluj, umilita de Inter

CFR Cluj si-a luat adio de la Europa League cu o infrangere usturatoare suferita pe teren propriu, 0-3 cu Internazionale Milano.

Cu o formula ultra-defensiva, ca si la Milano, Paulo Sergio, antrenorul CFR-ului, si-a dat cu stangul in dreptul si a incasat-o din nou.

Fara sa forteze, Inter a deschis scorul prin Guarin, in urma unui contraatac scoala ce a facut sah-mat defensiva numeroasa, dar greoaie, a CFR-ului.

Acelasi Guarin a facut 2-0 inainte de pauza, cand a profitat de o gafa uluitoare a lui Felgueiras, portarul CFR-ului scapand balonul din brate in fata portii.

In repriza a doua, Inter a facut pasul in spate, dar chiar si asa italienii au dat mari emotii campioanei Romaniei.

Doua pase de geniu ale lui Cassano l-au pus pe Benassi in situatii de singur cu portarul adversa. La prima faza, Camora l-a agatat pe atacantul italian din spate si a fost eliminat direct. La a doua faza, Piccolo a evitat sa faulteze si Benassi a punctat pentru 3-0.

CFR Cluj – Inter s-a terminat 0-3 si campioana Romaniei paraseste rusinos Europa League.