AcasăSPORTContra, 99% salvat. Titlul se decide in Barça - Atletico!

Contra, 99% salvat. Titlul se decide in Barça – Atletico!

Contra are de ce sa zambeasca, este aproape de indeplinirea obiectivului

In cel de-al patrulea minut de prelungire al meciului cu Malaga, trupa lui Diego Simeone putea castiga titlul, daca sutul lui Adrian Lopez nu era respins de Willy Caballero printr-un reflex ireal.

„La interventia asta s-a scris soarta campionatului”, a titrat „AS” (vezi facsimil), aluzie la golul refuzat lui Atletico si care i-ar fi adus titlul in Spania. Sambata, pe „Camp Nou”, Barcelona are sansa sa cucereasca singurul trofeu in acest sezon; o singura conditie trebuie respectata: victorie cu Atletico!
Mult mai fericit a fost Cosmin Contra. Echipa sa, Getafe, s-a impus cu 1-0 in partida cu Sevilla si este ca si salvata de la retrogradare! In ultima etapa, Getafe intalneste Rayo Vallecano, si ea o formatie din Madrid, astfel ca derby-ul local (Getafe are nevoie de un singur punct, Rayo nu are obiectiv) poate aduce linistea in tabara „alb-albastrilor”.