AcasăSPORTClaudiu Bumba cu un pas in prima echipa la AS Roma

Claudiu Bumba cu un pas in prima echipa la AS Roma

AS Roma Primavera castiga trofeu dupa trofeu in Italia

AS Roma a castigat, miercuri seara, Supercupa Italiei in varianta echipelor de tineret, dupa ce s-a impus, cu 2-1, in disputa cu Inter Milano.

Desi cele doua grupari si-au propus sa promoveze cat mai multi jucatori tineri italieni, disputa a fost decisa de atacantul roman Claudiu Bumba, fotbalist adus cu imprumut de Roma de la FCM Targu Mures.

Bumba si colegii lui au celebrat victoria cu Inter

Bumba (18 ani) a deschis scorul in minutul 3, din centrarea lui Frediani, si i-a intors serviciul acestuia la golul de 2-0 inscris in finalul primei reprize. Integralist, Bumba a fost jucatorul cel mai activ de pe teren si i-a impresionat pe oficialii gruparii de pe „Olimpico”. Presa italiana anunta ca, daca va mai avea si alte asemenea evolutii in viitorul apropiat, tanarul atacant din Baia Mare are mari sanse sa evolueze alaturi de Totti si compania si sa-i convinga pe italieni sa-l transfere definitiv in vara anului viitor.