AcasăSPORTChilianul Pinilla si-a tatuat bara lovita in minutul 120 al meciului cu...

Chilianul Pinilla si-a tatuat bara lovita in minutul 120 al meciului cu Brazilia

Atacantul chilian Mauricio Pinilla si-a tatuat faza din minutul 120 al meciul cu Brazilia, din optimile de finala ale Cupei Mondiale, cand sutul sau a lovit bara transversala a portii lui Julio Cesar.

Tatuajul este insotit de mesajul: „La un centimetru de glorie”. Mauricio Pinilla a sutat in bara transversala in ultimul minut al prelungirilor partidei cu Brazilia, la o faza care putea elimina din competitie marea favorita a turneului final. „Daca marcam, cine stie ce tragedii si evenimente s-ar fi petrecut in Brazilia”, a comentat la cateva zile dupa meci atacantul chilian. Cu scorul de 1-1, soarta partidei s-a decis la loviturile de departajare, acolo unde reprezentativa „cariocas” a fost mai norocoasa, ratand cu unul mai putin decat adversara.