AcasăSPORTCFR Cluj - Rapid 0-0 Feroviari falimentari la fotbal

CFR Cluj – Rapid 0-0 Feroviari falimentari la fotbal

Ultimul meci din etapa a 23-a a Ligii I la fotbal a fost si cel mai slab, CFR Cluj si Rapid incheind la egalitate, 0-0.

Cu gandul inca la ratarile din cupele europene, campionii s-au impiedicat de o formatie care viseaza la „new Rapid”, dar continua sa abuzeze de veteranii Daniel Pancu, Ionut Voicu sau Cristi Oros.

Gazdele au avut mai mult initiativa in primele 30 de minute, dar nu au reusit sa-si creeze ocazii la poarta lui Pecanha, Rapid aparandu-se bine pe doua si, uneori, chiar trei linii.

La prima zvacnire mai serioasa a oaspetilor, Pancu il lanseaza excelent pe Emil Dica, cu o diagonala printre doi adversari, dar inchizatorul se pripeste si in loc sa preia, incearca un sut din prima, executie la care a esuat lamentabil.

Dupa pauza, CFR a luat piciorul de pe acceleratie in timp ce Rapid a parut ca termina benzina.

CFR – Rapid s-a terminat la egalitate, 0-0, rezultat care a parut sa multumeasca ambele tabere, in cele din urma.