AcasăSPORTCFR Cluj a castigat greu amicalul cu SV Grodig - VIDEO

CFR Cluj a castigat greu amicalul cu SV Grodig – VIDEO

CFR Cluj a obtinut a doua victorie din turneul din Austria, 1-0 cu SV Grodig, formatie de Liga a doua.

Clujenii au controlat jocul, dar au fost mult mai putini incisivi decat in recitalul cu Bischofshofen. La jumatatea primei reprize, Bakari Sare a transformat in gol una dintre putinele ocazii ale ardelenilor. Fotbalistul care a trecut si pe la Anderlecht a punctat din a doua incercare, portarul austriecilor reusind sa se opuna intr-o prima faza.

Jorge Costa, antrenorul lui CFR, a inceput cu Minca – Panin, Nuno Diogo, Rada, Camora – Peralta, Bakari Sare, Renan – Sougou, Bud, Nicoara. Pe parcurs au mai intrat Nuno Claro, Cadu, Negrut, Lionn, Piccolo, Batin, Bastos, Kivuvu si Kapetanos.

Intr-un alt meci amical disputat in Austria, Sahtior Donetk, echipa antrenata de Mircea Lucescu, s-a impus, cu 2-0, impotriva lui FC Wacker Tirol. Seleznov si Douglas Costa au marcat golurile lui Sahtior, iar Razvan Rat a fost eliminat direct inainte de pauza.