AcasăSPORTCesena lui Mutu, prima victorie in Serie A

Cesena lui Mutu, prima victorie in Serie A

Cesena, echipa atacantului roman Adrian Mutu, a avut nevoie de 11 etape pentru a obtine prima victorie in Serie A, 1-0 la Bologna. Golul victoriei a fost marcat de Parolo, in minutul 84, dintr-o faza creata de Adrian Mutu. Atacantul roman a fost integralist.

Petrescu, invins in play-off

Kuban Krasnodar, echipa antrenata de Dan Petrescu, a debutat cu o infrangere, 1-2 la Dinamo Moscova, in play-off-ul campionatului de fotbal al Rusiei. Gigel Bucur a fost integralist la oaspeti, iar Dacian Varga a intrat in minutul 64. La finalul partidei, Dan Petrescu si-a acuzat jucatorii ca sunt cu gandul mai mult la vacanta.

Real ramane peste Barça

Real Madrid continua sa aiba trei puncte in fata Barcelonei, in Primera Division, dupa ce s-a impus, cu 3-2, in derby-ul cu Valencia din deplasare, din etapa a 12-a. Catalanii au castigat, cu 4-0, meciul cu Zaragoza de pe teren propriu.