AcasăSPORTCeahlaul - Steaua 3-4 Aproape ca la teatru (VIDEO)

Ceahlaul – Steaua 3-4 Aproape ca la teatru (VIDEO)

Ceahlaul si Steaua au oferit, duminica seara, unul dintre cele mai spectaculoase meciuri din Liga I, liderul impunandu-se, in cele din urma, cu 4-3.

Meciul a inceput intr-un ritm nebunesc, Steaua conducand, cu 3-1, inca din minutul 12.

Bourceanu a deschis scorul in minutul 3, cand a executat perfect o lovitura libera de la 25 de metri.

Gheorghiu a egalat in minutul 8, profitand de o greseala de plasament a lui Latovlevici.

Steaua a ripostat rapid si s-a distantat la 3-1, gratie golurilor marcate de Adi Rocha, cu capul, din centrarea lui Pintilii si de acelasi Pintilii, care a punctat cu un sut la colt.

In minutul 13 tabela se putea modifica din nou, dar un gol al Ceahlaului a fost anulat pe motiv de offside, in urma unei decizii dubioase.

Pana la urma 2-3 s-a facut in minutul 35, cand Golubovici a transformat un penalty obtinut de Constantinescu, dupa un fault al lui Latovlevici.

Latovlevici putea sa-si rascumpere greseala in minutul 43, dar sutul sau, din lovitura libera, a fost scos in extremis de Lepmets.

Imediat dupa pauza, Rusescu si Stana au trecut si ei pe langa gol.

Tatu a facut 4-2 in minutul 60, dupa o combinatie de efect, 100 % braziliana, cu Adi Rocha.

In prelungiri, Constantinescu a redus din diferenta, dar Ceahlaul nu a mai avut puterea sa egaleze.