AcasăSPORTCampionatul Mondial Brazilia 2014: Germania a incheiat la egalitate meciul contra Ghanei...

Campionatul Mondial Brazilia 2014: Germania a incheiat la egalitate meciul contra Ghanei (VIDEO)

Germania a remizat cu Ghana, in meciul disputat sambata seara, la Campionatul mondial de Fotbal Brazilia 2014.

Partida disputata la Fortaleza,in cadrul etapei a doua a grupei G, s-a incheiat scor 2-2. Favorita grupei, Germania, a deschis tabela, in cea de-a doua repriza, prin Gotze, insa bucuria nemtilor a fost de scurta durata, pentru ca ghanezii au egalat trei minute mai tarziu. In timp ce pentru Germania au inscris mijlocasul lui Bayern, in minutul 51 si Klose, 20 de minute mai tarziu, pentru selectionata Ghanei au punctat Ayew (minutul 54) si Gyan (minutul 63).

Dupa victoria contra nationalei Ghanei, selectionata antrenata de Joachim Low se afla pe primul loc in Grupa G, cu patru puncte dupa doua meciuri disputate, urmata fiind de echipa Statelor Unite, cu trei puncte dupa o partida jucata, si de Ghana, cu un singur punct obtinut dupa doua jocuri, la Cupa Mondiala Brazilia 2014.