AcasăSPORTCampioana a trecut la limita de FC Brasov - VIDEO

Campioana a trecut la limita de FC Brasov – VIDEO

Otelul Galati, campioana en-titre a Ligii I la fotbal, s-a impus, cu 1-0, in disputa cu FC Brasov din etapa a patra.

Cu gandul deja la meciurile din grupele UEFA Champions League, galatenii au obtinut prima victorie de pe teren propriu din actualul sezon.

Trupa lui Dorinel Munteanu a dominat fara mari probleme disputa cu FC Brasov, singurul gol al meciului venind inca din minutul 3.

Golgeterul Pena a punctat cu o lovitura cu capul dupa un corner al gazdelor.

Galatenii si-au mai creat cateva ocazii de a marca, dar Neagu, Sorin Frunza si Bus au gresit tinta.

Brasovenii au sperat intr-un gol egalizator, insa au avut putine sanse de a marca, majoritatea gratie unor actiuni create de vedeta Chipciu.

In prelungiri, Otelul putea sa-si mareasca avantajul, dar Felgueiras s-a opus la reluarea lui Paraschiv.

Otelul urca, momentan, pe ultimul loc al podiumului din Liga I, in timp ce FC Brasov se mentine in zona mediana a clasamentului.