AcasăSPORTBurdujan l-a tinut in sah pe Mircea Lucescu - VIDEO

Burdujan l-a tinut in sah pe Mircea Lucescu – VIDEO

Sahtior Donetk, echipa antrenata de Mircea Lucescu, a pierdut doua puncte in campionatul Ucrainei, dupa ce a facut doar 2-2 pe terenul formatiei Cernomoret Odessa.

Eroul meciului a fost atacantul roman Lucian Burdujan, fostul jucator al formatiilor Rapid si Steaua.

Burdujan a reusit o dubla pentru formatia gazda. Burdujan a deschis scorul in minutul 5, dupa un contraatac fulger, si a stabilit scorul final cu un gol marcat in minutul 89.

Pentru Sahtior au marcat Jadson si Mikitarian.

Burdujan a fost integralist la gazde in timp ce Razvan Rat a lipsit din lotul oaspetilor.

In urma acestui rezultat, Sahtior Donetk a pierdut fotoliul de lider, trupa lui Mircea Lucescu fiind depasita, la golaveraj, de marea rivala Dinamo Kiev, care s-a impus, cu 4-0, la Dnepr.