AcasăSPORTBucurie imensa dupa ce Steaua a invins Chelsea: Suporterii echipei din Ghencea...

Bucurie imensa dupa ce Steaua a invins Chelsea: Suporterii echipei din Ghencea au iesit in strada! (VIDEO)

(foto: FC Steaua/Facebook)

Stelistii au reusit un rezultat de senzatie, invingand, joi seara, cu 1-0, Chelsea Londra. Fanii extaziati au iesit in strada si au scandat minute-n sir numele favoritilor!

Suporteri de toate varstele ai ros-albastrilor au venit in Piata Universitatii din Bucuresti, cu steaguri si fulare in culorile Stelei, pentru a sarbatori victoria formatiei din Ghencea in primul tur al optimilor Europa League. Nu doar fanii bucuresteni au tinut sa-si manifeste bucuria in strada. Sustinatori ai formatiei patronate de Becali din mai multe orase ale tarii au iesit din case pentru a scanda numele jucatorilor si al antrenorului Rechecampf.

Incantati de rezultatul meciului de joi seara, de pe National Arena, oamenii spera la un rezultat bun si in returul de la Londra. Steaua a trecut de Chelsea Londra cu scorul de 1-0. Unicul gol al meciului a fost inscris de Rusescu, in minutul 34, din penalty.

Sursa video: realitatea.net