AcasăSPORTBrazilia - Rusia 1-1 Meciul care-l lasa pe Dan Petrescu fara o...

Brazilia – Rusia 1-1 Meciul care-l lasa pe Dan Petrescu fara o vedeta (VIDEO)

Spectacolul preliminariilor World Cup 2014 a fost prefatat, luni seara, de un amical de lux disputat intre Brazilia si Rusia.

Cele doua formatii s-au infruntat pe Stamford Bridge si au incheiat nedecis, 1-1, dupa un meci echilibrat si extrem de spectaculos.

Rusii au deschis scorul in minutul 73, prin Fayzulin, iar brazilienii au egalat in prelungiri, prin Fred.

Unul dintre cei mai buni jucatori din prima repriza a fost Aleksandr Kokorin, una dintre vedetele lui Dan Petrescu de la Dinamo Moscova.

Extrem de activ, Kokorin a ratat doua ocazii importante, insa a atras atentia numerosilor scouteri din Premier League.

Desi are doar 22 de ani, Kokorin are deja 13 selectii in nationala de seniori a Rusiei, iar presa internationala anunta ca atacantul are zilele numarate la Dinamo Moscova, fotbalistul urmand sa faca pasul, din vara, catre Anglie.

Tottenham Hotspur, Fulham si West Ham United sunt doar trei dintre echipele interesate de serviciile lui Kokorin.

Altfel spus, Brazilia – Rusia 1-1 a insemnat si revenirea lui Jose Mourinho pe Stamford Bridge, dupa aproape doi ani. Antrenorul lui Real a venit sa-si urmareasca elevii, pe Marcelo si Kaka, insa presa speculeaza ca Mourinho si-ar fi negociat si revenirea la Chelsea.