AcasăSPORTBrazilia a facut show cu Ecuador si joaca iar cu Paraguay -...

Brazilia a facut show cu Ecuador si joaca iar cu Paraguay – VIDEO

Dupa doua evolutii modeste, Brazilia a facut show in partida cu Ecuador, din ultima etapa a grupelor de la Copa America, si s-a impus cu 4-2.

Brazilia a avut nevoie de titularizarea lui Maicon pentru a face un meci mare la Copa America. Fundasul lui Internazionale Milano a facut ce a vrut pe partea sa de teren la meciul cu Ecuador si i-a servit perfect pe Pato si Neymar, care au reusit cate o dubla.

Felipe Caicedo a reusit o dubla pentru Ecuador, dar a fost singurul jucator care a reusit sa se bata de la egal la egal cu starurile braziliene.

In urma acestui rezultat, Brazilia a castigat Grupa B si va da piept in sferturi cu Paraguay, ocupanta locului al treilea din Grupa B. Cele doua formatii s-au mai intalnit in faza grupelor, iar meciul s-a incheiat la egalitate, 2-2, dupa un gol marcat de Fred in prelungiri.

Celelalte meciuri din sferturi sunt Colombia – Peru, Argentina – Uruguay si Chile – Venezuela.