AcasăSPORTBornescu, "groparul" din "Groapa"

Bornescu, „groparul” din „Groapa”

Bornescu il lasa pe Tucudean cu poarta goala, iar Dinamo castiga cu 2-1 in minutul 93

Portarul Petrolului, Mircea Bornescu, a gafat inexplicabil in minutul 93 al partidei Dinamo – Petrolul, scor 2-1, fiind decretat deja „groparul” din Stefan cel Mare.

Cu doua etape in urma, Mircea Rednic l-a desemnat ca titular pe Mircea Bornescu, in dauna bielorusului Vasili Hamutovski, iscand un adevarat iures in vestiarul Petrolului.

Bornescu

Increderea acodata de Rednic lui Bornescu a fost inselata la partida de duminica seara, din Stefan cel Mare, cand goalkeeper-ul a comis-o ca un incepator, iesind neinspirat pe o centrare lansata de Munteanu si lasandu-i poarta goala lui Tucudean, care a stabilit scorul de 2-1.

„Trebuie sa fiu corect si sa recunosc: Bornescu a iesit pe sub balon! Altfel, daca ar fi ramas in poarta, mi-ar fi fost greu sa dau gol din pozitia in care ma aflam”, a poverstit dupa meci atacantul dinamovist, care a ajuns la cota 5 in acest sezon.