AcasăRecomandariBlatistilor, ati vandut meciul cu FC Brasov!

Blatistilor, ati vandut meciul cu FC Brasov!

Scandal cat casa la Dinamo dupa meciul cu FC Brasov, pierdut de bucuresteni, scor 0-2, sambata seara, in deplasare.

Intre fanii dinamovisti si jucatori este ruptura totala

Prezenti in numar de aproximativ 300, fanii „cainilor” i-au acuzat pe fotbalisti c-au trantit meciul cu FC Brasov. Cu un sfert de ceas inainte de finalul partidei, galeria dinamovista a parasit stadionul ”Tineretului”, nu inainte de a le striga jucatorilor: „Blatistilor, ati vandut punctele Brasovului!”. Antrenorul Flavius Stoican a tinut sa se dezvinovateasca, declarand la finalul intalnirii ca echipa sa pur si simplu a prins o zi mai slaba: „Am intalnit o formatie foarte bine organizata, brasovenii au fost mai determinati ca noi. Am oprit o serie frumoasa de victorii, pacat, dar ma asteptam ca «stegarii» sa fie foarte agresivi. Nu-mi explic aceasta infrangere, nu ma gandeam ca nu ne vom ridica la nivelul adversarilor. Am facut poate cea mai slaba repriza din acest sezon. Nu e o situatie placuta sa pierzi un meci, iar apoi sa apara speculatii de blat. Nu le vom baga in seama. Incercam sa ne refacem si sa scoatem maximum de puncte cu CFR Cluj. Cand pierdem, toti suntem vinovati”.

La Brasov, Dinamo a suferit prima infrangere dupa o serie pozitiva de cinci meciuri, cu patru victorii si un egal.