AcasăSPORTBayern face show cu Juventus si este cu un pas in semifinalele...

Bayern face show cu Juventus si este cu un pas in semifinalele Ligii Campionilor (VIDEO)

Bayern Munchen este foarte aproape sa joace o noua semifinala de Liga Campionilor, dupa ce s-a impus, marti seara, cu 2-0, impotriva lui Juventus Torino, in prima mansa din faza sferturilor de finala.

Bavarezii au controlat jocul, reusind sa impuna un tempo ridicat, spre surprinderea fotbalistilor italieni care chiar s-au plans la sfarsitul meciului ca au facut cu greu fata.

Totusi, victoria lui Bayern a fost facilitata si de un dram de noroc care marti seara a tinut, practic, cu echipa mai buna.

David Alaba a deschis scorul inca din minutul 1. Sutul sau, de la 35 de metri, a fost deviat de Vidal si l-a prins pe picior gresit pe Buffon.

Thomas Muller a facut 2-0, in minutul 63, dupa un atac prelungit al gazdelor, dar si dintr-o pozitie suspecta de offside.

Gustavo Luiz a sutat de la distanta, Buffon, ezitant, a respins in lateral, Mandzukic a centrat si Thomas Muller a pus latul.

Bayern – Juventus s-a terminat 2-0 si torinezii au o misiune aproape imposibila pentru returul de saptamana viitoare.