AcasăSPORTBarcelona bate si cu echipa a doua - VIDEO

Barcelona bate si cu echipa a doua – VIDEO

Cu gandul la returul cu AC Milan de marti seara, din UEFA Champions League, FC Barcelona a abordat intalnirea cu Deportivo La Coruna, din campionat, cu o multime de rezerve.

Fara Victor Valdes, Pique, Jordi Alba, Sergio Busquets, Iniesta, Pedro, Xavi si Messi in formula de start, Barcelona s-a chinuit pana a deschis scorul impotriva codasei La Coruna.

Salvarea a venit de la Alexis Sanchez, care a spart gheata spre finalul primei reprize.

Pentru a rezolva soarta partidei, Jordi Roura a trimit pe teren, in repriza a doua, si artileria grea, iar Messi a inchis tabela in minutul 88, marcand golul de 2-0.

A fost al 17-lea meci consecutiv din Primera in care argentinianul reuseste sa-si treaga numele pe lista marcatorilor, iar Barcelona a facut inca un pas spre titlul de campioana.