AcasăSPORTBarcelona a macelarit-o pe Milan si este in sferturile Ligii Campionilor -...

Barcelona a macelarit-o pe Milan si este in sferturile Ligii Campionilor – VIDEO

FC Barcelona a avut una dintre cele mai bune prestatii din actualul sezon in returul cu AC Milan, din optimile Ligii Campionilor, desi catalanii au inceput returul de la 0-2.

Messi a deschis scorul inca din minutul 5, cu un sut fabulos, la incheietura barelor, si tot el a facut 2-0 in minutul 40, reusind sa inscrie cu un sut la colt.

Pustiul Niang putea pune mari probleme Barcelonei in minutul 53, cand a scapat singur pe contraatac, dar sutul sau a nimerit bara.

Si in loc de 2-1 si avantaj Milan s-a facut 3-0 si avantaj Barcelona, David Villa inscriind in minutul 55, cu un sut plasat.

Pe final, italienii au fortat atacul, s-au deschis si Jordi Alba a inchis tabela in prelungiri, cand a marcat golul de 4-0 dupa un contraatac scoala initiat de Messi si continuat excelent de Alexis Sanchez.

Barcelona – Milan s-a terminat 4-0 si catalanii se califica en-fanfare in faza sferturilor de finala.