AcasăSPORTBarça a facut buba. Real pe primul loc!

Barça a facut buba. Real pe primul loc!

"Seara neagra", a titrat cotidianul catalan "Sport"

„Tactica lui Mourinho da roade. Trage in Barcelona pentru ca arbitrii sa ajute un Real fals victimizat”, a notat presa catalana aparuta ieri.

Barcelona deschis balul rundei a doua din Spania, campioana clacand la San Sebastian, scor 2-2, asta dupa ce la pauza conducea cu 2-0. Seara parea una de cosmar pentru „granzii” Spaniei in conditiile in care, la pauza, Real Madrid era la egalitate cu Getafe (1-1), meci disputat pe „Bernabeu”. N-a vrut sa strice treburile arbitrul Clos Gomez, acesta inventand un penalty la simularea lui Cristiano Ronaldo, faza petrecuta, culmea!, in afara suprafetei de pedeapsa. Portughezul a transformat pentru 2-1, iar confruntarea avea sa se termine cu victoria clara a madrilenilor, scor 4-2.