AcasăSPORTAsta trebuie sa fie cel mai eficient fotbalist! Mario Gomez, sase atingeri,...

Asta trebuie sa fie cel mai eficient fotbalist! Mario Gomez, sase atingeri, trei goluri (VIDEO)

Sacait de o accidentare care l-a tinut mai multe luni pe bara, Mario Gomez nu a uitat cum se inscrie un gol si a dat recital in semifinala de Cupa Germaniei castigata de Bayern Munchen, cu 6-1, impotriva lui WFL Wolfsburg.

Introdus pe teren in minutul 77, Mario Gomez a avut nevoie de sase minute si sase atingeri de balon pentru a-si trece in cont un hattrick de zile mari.

Gratie reusitelor din partida cu Wolfsburg, Mario Gomez a ajuns la 13 de goluri marcate in actualul sezon, desi atacantul de origine spaniola a fost mai mereu rezerva sau absent.

Gomez a inscris un gol la fiecare 70 de minute jucate, fiind mult mai eficient decat titularul Mario Mandzukic, care desi a inscris 23 de goluri, are o medie de un gol marcat la fiecare 127 de minute jucate.

Contra lui Wolfsburg, pentru Bayern au mai marcat Mandzukic, Robben si Shaqiri, reusita oaspetilor purtand semnatura lui Diego.

Miercuri seara, in a doua semifinala, se infrunta VFB Stuttgart si SC Freiburg.