AcasăSPORTArgentina va intalni Germania in finala CM 2014, dupa ce a invins...

Argentina va intalni Germania in finala CM 2014, dupa ce a invins Olanda cu 4-2 la loviturile de departajare!

Reprezentativa Argentinei s-a calificat, miercuri, in finala Cupei Mondiale, dupa ce a invins selectionata Olandei, la Sao Paulo, cu scorul 4-2, la loviturile de departajare, in semifinalele competitiei.

Argentina este cea de-a doua finalista a Campionatului Mondial de anul acesta, dupa ce a invins Olanda la loviturile de departajare.

La finalul celor 90 de minute de joc si a celor doua reprize de prelungiri, niciuna dintre cele doua echipe nu a reusit sa inscrie niciun gol, iar ocaziile au fost foarte rare. La loviturile de departajare pentru Argentina au inscris Messi, Garay, Aguero si Maxi Rodriguez. Pentru Olanda au inscris Robben si Kuy, in timp ce Vlaar si Sneijer au ratat.

In finala Cupei Mondiale, duminica, de la ora 23.00, Argentina va intalni Germania care a invins Brazilia cu scorul 7-1.