AcasăSPORTAnglia a pierdut cu 1-2 meciul cu Uruguay si va parasi Cupa...

Anglia a pierdut cu 1-2 meciul cu Uruguay si va parasi Cupa Mondiala!

Dupa Spania, o alta forta a fotbalului mondiala paraseste Cupa Mondiala.Joi seara, pe arena Corinthians din São Paulo, selectionata Angliei a pierdut, scor 1-2, confruntarea cu Uruguay, duel contand pentru grupa D.

Teoretic,cu zero puncte din doua jocuri, Anglia mai spera, dar asta pana vineri, cand se joaca  Italia – Costa Rica. Practic, englezii nu mai au nicio sansa. Daca duelul Italia – Costa Rica se termina egal, atunci si matematic echipa lui Roy Hodgson este eliminata. Infrangerea de joi seara, de la Sao Paolo, trimite selectionata Albionului acasa. Culmea, omul care elimina Anglia este Luis Suarez, un atacant care evolueaza in Premier League, la FC Liverpool. Suarez a marcat in minutele 39 si 85, golul englezilor fiind inscris de Rooney, in minutul 71.

URUGUAY 2: Muslera – Gimenez, Godin, Caceres, Pereira (Fucile 79), Lodeiro (Stuani 67), Gonzalez, Arevalo Rios, Rodriguez, Cavani, Suarez (Coates 89).
ANGLIA 1: Hart – Baines, Cahill, Jagielka, Johnson, Gerrard, Henderson, Sterling (Barkley 64), Rooney, Welbeck (Lallana 71), Sturridge.