AcasăSPORTAlina Dumitru s-a calificat in semifinala la Judo

Alina Dumitru s-a calificat in semifinala la Judo

Luptatoarea de judo Alina Dumitru a reusit sa se califice in semifinala la Judo de la Jocurile Olimpice de la Londra, in urma unui meci strans cu judoka mongoleza Urantsetseg Munkhbat.

Judoka Alina Dumitru a reusit, in cadrul Jocurtilor Olimpice de la Londra, sa se califice in semifinala de la Judo de in urma unui meci chinuit impotriva mongolezei Urantsetseg Munkhbat.

Romanca a fost condusa cu 1 – 0, reusind sa egaleze abia cu 10 secunde inainte de finalul partidei.

Si cele trei „minute de aurt”, prelungirile intrecerii, au fost extrem de disputate, Alina Dumitru reusind sa o invinga pe adversara abia pe final, cand mai erau 6 secunde din confruntare.

Alina Dumitru s-a calificat in sferturile de finala in urma unui gest nesportiv al cubanezei, Alvarez Mestre, eveniment ce a survenit dupa numai un minut si 13 secunde de la inceperea partidei.