AcasăSPORTAlexandra Dulgheru a pierdut in fata americancei Venus Williams

Alexandra Dulgheru a pierdut in fata americancei Venus Williams

Dulgheru a pierdut, 6-4, 0-6, 1-6, in fata fostul lider mondial, Venus Williams

Venita din calificari, romanca a parasit actuala editie a turneului de la Wimbledon in turul secund.

Miercuri, Alexandra a avut-o ca adversara americanca Venus Williams, jucatoare aflata in prezent, la cei 38 de ani ai sai, pe locul 7 mondial. Romanca a inceput bine meciul, castigand primul set, 6-4, dupa circa 40 de minute de joc, insa pe al doilea l-a pierdut la zero, dupa aproape o ora si jumatate de la inceputul infruntarii, pentru ca apoi sa reuseasca sa incheie un singur game, in setul trei.

Ca urmare, dupa o ora si 59 de minute de joc, Alexandra Dulgheru (141 WTA) a parasit invinsa terenul de joc, in timp ce Venus Williams se pregateste deja pentru viitoarea infruntare din cadrul celui de-al treilea Grand Slam al anului.

sursa foto: Facebook/Alexandra Dulgheru