AcasăSPORTAici ati putut vedea Steaua - Mlada Boleslav LIVE

Aici ati putut vedea Steaua – Mlada Boleslav LIVE

Steaua Bucuresti a suferit o noua infrangere in meciurile de verificare, trupa lui Laurentiu Reghecampf fiind invinsa, cu 1-0, de cehii de la Mlada Boleslav.

Min. 92 – Este final de meci in Antalya. Steaua pierde o intalnire in care practic nu a existat, trupa lui Laurentiu Reghecampf resimtind din plin absenta jucatorilor plecati la nationala pentru meciul cu Australia de maine.

Min. 91 Steaua – Mlada 0-1. Din pacate inevitabilul se produce! Dupa ce a pacalit fotbalul tot meciul, Steaua este lovita pe final. Rapa deviaza nefericit un sut-centrare al cehilor, mingea trece peste Stanca si se opreste plasa portii steliste.

Min. 89 – Bomboana de pe „coliva fotbalului” este pusa de tanarul Puscas, care vede direct cartonasul rosu pentru un fault grosolan. Momente incinse in acest final de partida.

Min. 86 – Andrei Prepelita intregeste seria jucatorilor „ingalbeniti” de central.

Min. 79 – Sivric scapa singur cu portarul si rateaza o noua ocazie uriasa a cehilor. Sutul sau a fost scos in extremis de Stanca.

Min. 78 – Intra si Cristi Puscas in locul lui Doru Bratu.

Min. 76 – Intra Lupu in locul lui Latovlevici.

Min. 75 – Sivric suteaza periculos si Stanca retine in doi timpi.

Min. 71 – Intra si Rosu in locul lui Tatu.

Min. 62 – Nastasie intra in locul lui Mihai Costea.

Min. 59 – Rapa vede cartonasul galben pentru ca a intarziat repunerea mingii in joc.

Min. 58 – Chipciu vede si el cartonasul galben. Multi nervi si putin fotbal in acest meci.

Min. 56 – Sivric vede cartonasul galben. Cehii joaca dur.

Min. 47 – Scuk suteaza periculos de la distanta, putin peste poarta aparata de Stanca.

20.31 – Cehii incep in forta repriza a doua.

Min. 45 – Este pauza in Antalya. Steaua si Mlada Boleslav sunt la egalitate, 0-0, dupa o prima repriza dominata clar de cehi, dar in care acestia nu si-au creat totusi prea multe ocazii de a marca.

Min. 42 – Prepelita suteaza periculos, pe coltul scurt, si portarul cehilor respinge in corner.

Min. 38 – Petr Johanna si Filip vad cartonase galbene intr-un interval de un minut.

Min. 34 – Nespor scapa si el singur cu Stanca, dar sutul sau ocoleste de putin poarta adversa.

Min. 30 – Sirl, cel mai activ jucator de pe teren, rateaza ocazia meciului. Atacantul ceh scapa singur cu portarul, il lobeaza pe Stanca, insa portarul Stelei deviaza balonul in corner, cu ajutorul transversalei.

Min. 29 – Sirl vede primul cartonas galben pentru un fault comis asupra lui Rapa.

Min. 26 – Sirl reia periculos si Rapa respinge de pe linia portii.

Min. 20 – Momente bune de joc ale cehilor, care reusesc sa marcheze in urma unui corner, dar centralul acorda fault in atac. Arbitrul ne-a iertat si de un penalty care ar fi trebuit acordat in urma unui fault comis in careu de Doru Bratu.

Min. 10 – Steaua are un prim atac periculos, dar se fluiera fault la Tatu.

19.34 – A inceput meciul cu Steaua in atac.

Steaua Bucuresti, antrenata de Laurentiu Reghecampf, va incepe cu Stanca – Rapa, Gardos, Doru Bratu, Latovlevici – Filip, Prepelita – Chipciu, Tatu, Mihai Costea – Nikolic.

Mlada Boleslav, locul 5 in campionatul Cehiei, este antrenata de Ladislav Minar, iar cei mai importanti jucatori sunt Radek Sirl, David Jarolim, Lukas Magera, fost la Politehnica Timisoara, si capitanul Marek Kulic.

Meciul Steaua – Boleslav se poate vedea VIDEO / LIVE aici.