AcasăSPORTAici ati putut vedea Oltchim - Ferencvaros LIVE

Aici ati putut vedea Oltchim – Ferencvaros LIVE

Oltchim Rm. Valcea, campioana Romaniei la handbal feminin, a debutat cu o infrangere in faza a doua a grupelor Ligii Campionilor, 22-23 cu Ferencvaros Budapesta.

Este final de meci la Valcea. Oltchim sufera o infrangere care ar trebui sa ne puna pe ganduri. Formatia noastra a evoluat bine doar aproximativ 20 de minute si cedeaza in fata unui adversar mult inferior. Visele de prea-marire a „galacticelor” noastre incep deja sa se naruie. Sa speram ca elevele lui Jakob Vestergaard vor reusi sa-si revina rapid dupa acest dus rece.

22-23 Alexandrina Barbosa de la 7 metri

21-23 Nerea Pena din 7 metri, Managarova a fost eliminata pentru doua minute. Jakob Vestergaard cere si el time-out.

16-21 Tomori

Meci incredibil in aceste momente. Ambele formatii comit greseli inexplicabile.

16-20 Adina Meirosu gol superb

15-20 Tomori

15-19 Managarova in minutul 53. Gabor Elek, antrenorul lui Ferencvaros, a cerut time-out. Se anunta un final incins de meci.

Incredibil! Bulatovic isi bate joc de o noua aruncare de la 7 metri.

14-19 Alexandrina Barbosa

13-19 Bulatovic in minutul 48

12-19 Anita Cifra

12-18 Verten. Scorul ia proportii! Ce umilinta! Mai multi spectatori parasesc deja sala.

12-17 Verten. Managarova a fost eliminata pentru doua minute.

12-16 Marija Jovanovici

11-16 Tomori

11-15 Nerea Pena din 7 metri, in minutul 44

11-14 Adina Meirosu

Jakob Vestergaard cere inca un time-out. Oltchim este de nerecunoscut, mai ales pe faza de atac.

10-14 Tomori in minutul 41

10-13 Nera Pena din 7 metri. Unguroaicele au marcat patru goluri in inferioritate numerica pana acum in acest meci.

10-12 Managarova de pe extrema. Anita Cifra a fost eliminata din nou pentru doua minute.

9-12 Nerea Pena. Oltchim nu a inscris in 5 minute si jumatate in repriza a doua.

Bulatovic isi bate joc de o aruncare de la 7 metri. A trimis direct in bratele portarului.

9-11 Nerea Pena in minutul 33

19.50 – Ferencvaros are primul atac al reprizei.

Este pauza la Valcea. Oltchim este condusa, cu 9-10, dupa o prima repriza in care formatia noastra s-a mai scos abia pe final. Unguroaicele au controlat jocul si doar barele sau interventiile magistrale ale Paulei Ungureanu au facut ca diferenta de scor sa fie minima.

9-10 Anita Cifra

9-9 Ionela Galca Stanca

8-9 Bulatovic de la 7 metri, in minutul 29

7-9 Alexandrina Barbosa

6-9 Szuczanszki

Gabor Elek, antrenorul lui Ferencvaros, cere time-out, desi echipa lui a dominat clar prima repriza. In afara de cele 8 goluri, unguroaicele au mai aruncat de cinci sau sase ori in bara.

4-6 Nerea Pena din 7 metri in minutul 18

Jakob Vestergaard cere time-out in minutul 15. Oltchim este departe de asteptari in startul acestui meci, cu exceptia Paulei Ungureanu.

4-5 Nerea Pena din 7 metri, unguroaicele inscriu in inferioritate numerica

4-4 Tomori, Szucsanski a fost eliminata doua minute

4-3 Alexandrina Barbosa din extrema, in minutul 11

Asistam la un debut echilibrat de meci. Oltchim are mari probleme la ultima pasa, Bulatovic gresind cateva angajari. Paula Ungureanu a facut minuni intre buturi.

1-0 Bulatovic cu emotii din 7 metri

18.59 – Oltchim are primul atac al meciului.

* In primul meci din grupa, Zvezda – Krim 24-29.

Ramas fara Cristina Neagu, care a suferit luni seara o ruptura a ligamentelor la genunchi, Jakob Vestergaard, antrenorul Oltchimului, mizeaza in aceasta seara pe legiunea straina a campioanei Romaniei.

Katarina Bulatovic si Alexandrina Barbosa au misiunea de a dobora o echipa, Ferencvaros, ce sta practic in numai doua jucatoare, Zita Szucsanszki si Zsuzsanna Tomori marcand 78 de goluri, impreuna, in prima faza a grupelor.

Acceseaza linkul urmator pentru vedea LIVE meciul de handbal Oltchim – Ferencvaros LIVE