AcasăSPORTAici ati putut vedea Krim - Oltchim LIVE

Aici ati putut vedea Krim – Oltchim LIVE

Oltchim Ramnicu Valcea, campioana Romaniei la handbal feminin, este ca si eliminata din lupta pentru calificarea in semifinalele Ligii Campionilor, dupa ce a pierdut, cu 24-28, meciul de la Krim Ljubljana, din etapa a doua a grupelor principale.

Final de meci la Ljubljana. Krim se impune, cu 28-24, dupa un meci controlat in mare masura de formatia gazda. Oltchim nu a mai reusit sa se apere la fel de bine ca in meciul cu Ferencvaros, iar atacul a fost mult sub asteptari. De acum inainte misiunea „galacticelor” noastre este una imposibila, Oltchim fiind la patru puncte in urma lui Krim si a lui Ferencvaros.

22-18 Penezic ne invata handbal

Jakob Vestergaard cere time-out cu ceva mai mult de 11 minute pana la sfarsitul intalnirii.

17-13 Daniela Piedade

16-13 Penezic … si eliminare de doua minute la Aurelia Bradeanu …

15-13 Bulatovic, muntenegreanca a prins curaj …

15-12 Mavsar

14-12 Nina Worz

13-12 Bulatovic

13-11 Bulatovic

21.14 – Krim are primul atac al reprizei.

Krim – Oltchim este 13-10 la pauza. Ca si duminica trecuta, cu Ferencvaros, echipa noastra a inceput in forta, iar apoi a cazut inexplicabil. S-au gresit enorm de multe mingi pe atac, iar Paula Ungureanu nu a reusit sa ne mai scoata ca in alte dati. Handbalistele lui Jakob Vestergaard trebuie sa se trezeasca la pauza, altfel isi iau adio de la semifinale cu o noua infrangere.

13-10 Managarova

Ada Nechita isi bate joc de o aruncare de la 7 metri.

13-9 Penezic in minutul 29

Time-out cerut si de Tone Tiselj.

12-9 Penezic

Jakob Vestergaard cere time-out cu sase minute inainte de pauza. Oltchim nu straluceste. Katarina Bulatovic, principala gura de tun in absenta Cristinei Neagu, joaca mult sub asteptari.

0-1 Bulatovic

20.31 Oltchim are primul atac al meciului.

* Ferencvaros a trecut de Zvezda, scor 35-34, si este lider in Grupa 2.

In confruntarea care va incepe la ora 20.30, Oltchim da piept cu o multi-nationala ce a inceput in forta faza a doua a grupelor, Krim facand scor duminica trecuta, in deplasarea de la Zvezda Zvenigorod, 29-24.

Tone Tiselj, antrenorul lui Krim, are in lot jucatoare din 9 tari diferite: Slovenia, Croatia, Suedia, Spania, Serbia, Brazilia, Rusia, Ucraina si Germania.

Cu toate acestea, Katarina Bulatovic, vedeta Oltchimului, da semnalul revenirii pentru „galacticele” noastre si anunta ca elevele danezului Jakob Vestergaard sunt gata sa se bata pana in ultima clipa pentru a recupera punctele pierdute cu Ferencvaros, pe teren propriu, duminica trecuta.

Click pe link pentru a vedea LIVE meciul de handbal dintre OLTCHIM – KRIM Ljubljana