AcasăSPORTAguero si Messi au calificat Argentina – VIDEO

Aguero si Messi au calificat Argentina – VIDEO

Nationala de fotbal a Argentinei s-a calificat in sferturile de finala ale Copei America, dupa ce a trecut, cu 3-0, de Costa Rica.

Dupa doua egaluri inregistrate in primele doua etape din faza grupelor, trupa lui Batista avea mare nevoie de victorie in disputa cu Costa Rica, iar super-starurile Aguero si Messi au iesit la rampa la momentul potrivit.

Vedeta lui Atletico Madrid a deschis scorul in prelungirile primei reprize si a facut 2-0 imediat dupa pauza, iar Di Maria, de la Real Madrid, a inchis tabela in minutul 63. Toate cele trei reusite au venit in urma unor actiuni initiate de Messi, cel mai bun jucator de pe teren.

Argentina a incheiat pe locul al doilea Grupa A, dupa Columbia, care s-a impus, cu 2-0, in disputa cu Bolivia, gratie unei duble reusite de golgeterul Radamel Falcao Garcia.