AcasăSPORTAdrian Voiculet i-a impresionat pe belgieni

Adrian Voiculet i-a impresionat pe belgieni

Aflat in probe la echipa belgiana FC Bruxelles, atacantul roman Adrian Voiculet a marcat un gol in amicalul disputat impotriva mult mai titratei Anderlecht.

Adrian Voiculet, fostul atacant al formatiilor FC Bihor, FC Arges si UTA Arad, a ajuns sa dea probe la gruparea FC Bruxelles, echipa din Liga a doua belgiana. Conducerea echipei l-a aruncat in lupta in amicalul cu Anderlecht, iar Voiculet nu a dezamagit, fiind cel mai bun jucator de la formatia sa, desi FC Bruxelles a pierdut, cu 5-1.

Atacantul de 26 de ani a evoluat 75 de minute si a marcat singurul gol al lui FC Bruxelles in minutul 68, la 3-0 pentru Anderlecht. Vedeta Romelu Lukaku a marcat primele trei goluri ale partidei, iar Praet si Wasilewski si-au trecut si ei numele pe lista marcatorilor.