AcasăSPORTFotbal: Duelul Lucestilor s-a incheiat nedecis

Fotbal: Duelul Lucestilor s-a incheiat nedecis

Rapid Bucuresti, antrenata de Razvan Lucescu, si Sahtior Donetk, antrenata de Mircea Lucescu, au incheiat la egalitate, 1-1, meciul amical disputat in Antalya.

In ciuda duelului tata-fiu, cei doi tehnicieni au scos la inaintare cele mai bune arme si si-au dorit enorm o victorie care sa-si ajute moral elevii.

Rapid a inceput mai bine si Grigorie a deschis scorul inca din minutul 8, cand a punctat din centrarea lui Rui Duarte.

Eduardo a egalat in minutul 35, dupa o faza in care Dani Coman a respins in fata un sut violent trimis de Fernandinho.

Lucrurile s-au mai linistit in repriza a doua. Chiar si asa, Hubschmann l-a intins serios, de doua ori, pe Dani Coman, iar Deac a sutat putin pe langa dintr-o lovitura libera.

Rapid a inceput cu Dani Coman – Rui Duarte, Marcos Antonio, Oros, Bozovic – Teixeira, Alexa, Grigorie – Roman, Pancu, Deac. Pe parcurs au mai intrat Surdu, Alex Ionita, Ezequias, Pavlovic si Sburlea.