AcasăSPORT„Uraganul” LewanGOLski: a marcat de 5 ori in 9 minute!

„Uraganul” LewanGOLski: a marcat de 5 ori in 9 minute!

Numele lui Lewandowski, de cinci ori pe tabela de marcaj!

Tot fotbalul european este la picioarele polonezului Robert Lewandowski dupa spectacolul dat in derby-ul rundei a 6-a din 1.Bundesliga.

„Varful” lui Bayern Munchen a marcat, atentie!, 5 goluri in interval de 9 minute! „N-am intalnit asa ceva in viata mea, nici ca fotbalist, nici ca antrenor”, a reactionat Josep Guardiola, dupa meci. Intrat pe teren la pauza, in locul fundasului Juan Bernat, intr-un moment in care Bayern era condusa, acasa, scor 0-1, LewanGOLski a inscris in minutele 51, 52, 55, 57 si 60. „Evident, sunt foarte fericit. Cinci goluri reprezinta ceva incredibil. Este o nebunie!”, a comentat si Lewandowski.
Ieri, BBC a remarcat ca atacantul polonez a reusit performanta de a da, in 9 minute, mai multe goluri decat formatiile FC Liverpool, Newcastle United si West Bromwich Albion in sase etape din Premier League! De asemenea, Robert Lewandowski a fost mai eficient in 9 minute decat Wayne Rooney in actualul sezon!

400 afisari

Veşti bune pentru românii care desfăşoară aceste activităţi profesionale. Ocupaţia lor se va calcula la vechimea în câmpul muncii

Conform unei propuneri legislative recent înregistrată la Senat, pentru care inițiatorii cer adoptarea în procedură de urgență, se prevede egalizarea tratamentului dintre contractul de...

Emmanuel Macron, la un pas să ducă NATO în conflict direct cu Rusia. Preşedintele Franţei a vorbit din nou despre un eventual război

Emmanuel Macron a vorbit despre un eventual război într-un videoclip de campanie electorală. Președintele Franței susține campania pentru alegerile europene a lui Valérie Hayer,...