AcasăSPORT„Uraganul” LewanGOLski: a marcat de 5 ori in 9 minute!

„Uraganul” LewanGOLski: a marcat de 5 ori in 9 minute!

Numele lui Lewandowski, de cinci ori pe tabela de marcaj!

Tot fotbalul european este la picioarele polonezului Robert Lewandowski dupa spectacolul dat in derby-ul rundei a 6-a din 1.Bundesliga.

„Varful” lui Bayern Munchen a marcat, atentie!, 5 goluri in interval de 9 minute! „N-am intalnit asa ceva in viata mea, nici ca fotbalist, nici ca antrenor”, a reactionat Josep Guardiola, dupa meci. Intrat pe teren la pauza, in locul fundasului Juan Bernat, intr-un moment in care Bayern era condusa, acasa, scor 0-1, LewanGOLski a inscris in minutele 51, 52, 55, 57 si 60. „Evident, sunt foarte fericit. Cinci goluri reprezinta ceva incredibil. Este o nebunie!”, a comentat si Lewandowski.
Ieri, BBC a remarcat ca atacantul polonez a reusit performanta de a da, in 9 minute, mai multe goluri decat formatiile FC Liverpool, Newcastle United si West Bromwich Albion in sase etape din Premier League! De asemenea, Robert Lewandowski a fost mai eficient in 9 minute decat Wayne Rooney in actualul sezon!