AcasăSPORT„Dodel” a scuipinel pe fanii Stelei

„Dodel” a scuipinel pe fanii Stelei

Cristi Tanase va fi persona non-grata in Ghencea

Printre cei mai slabi jucatori de pe teren in debutul partidei, Cristi Tanase si-a iesit din fire la pauza, cand spectatorii de la tribuna a II-a l-au fluierat pentru gafele comise in Steaua – Viitorul.

Si cum Tanase este genul de om care nu ramane dator, le-a dat inapoi inzecit fanilor veniti sa urmareasca meciul din Ghencea. Ce le-a dat? Flegme si injuraturi, semne obscene si iar scuipati si urari despre familie si morti, sa fie, fara numar, fara numar!
Rabufnirea lui „Dodel” a avut loc la pauza, cand echipele paraseau terenul de joc si se indreptau spre vestiare. Apostrofat de „ultrasii” refugiati la tribuna a II-a, ex-ul „Strambei” Diana Guresoaie s-a comportat exact cum cere statutul de capitan al unei legendare echipe. Dupa incheierea partidei, degajat, Cristi Tanase a vorbit despre cele doua goluri marcate, s-a referit si la importanta acestei victorii (4-1 pentru Steaua) in contextul ultimelor rezultate, dar n-a suflat un „iertare” pentru reactia avuta la finalul primei reprize.