AcasăMONDENCrina Abrudan s-a facut pilot de raliu

Crina Abrudan s-a facut pilot de raliu

Blonda a fost indemnata sa participe la cursa de fostul ei coleg de scoala, pilotul Andrei Mitrasca. foto: aviamotors. ro

Crina Abrudan, frumoasa prezentatoare a stirilor sportive de la Antena 1, si-a facut debutul in cursele de viteza in coasta din Romania.

Zilele trecute, blonda a lasat pupitrul de prezentatoare tv deoparte si s-a urcat la volan pentru a concura la raliu. Concursul a avut loc la Resita, in weeekendul abia incheiat, pe un traseu de 4,8 kilometri.

Crina s-a luptat cu alti 39 de piloti la raliul de la Resita. foto: aviamotors. ro

Crina,  care a participat la cursa alaturi de alti 39 de temerari, a concurat la clasa automobilelor diesel si la grupa H4. “Cu toate ca mi-au placut masinile si cursele dintotdeauna, nu m-am gandit ca voi ajunge sa pilotez in adevaratul sens al cuvantului. A fost ideea colegului meu de clasa din scoala generala, Andrei Mitrasca. El  mi-a facut aceasta propunere. Am avut emotii foarte mari, dar sunt fericita ca totul s-a terminat cu bine”, a povestit incantata Crina la finalul cursei.