AcasăOldVEZI golurile marcate de SPANIA in finala castigata cu ITALIA, la EURO...

VEZI golurile marcate de SPANIA in finala castigata cu ITALIA, la EURO 2012 – VIDEO

(foto: captura youtube)

SPANIA a facut senzatie, duminica seara, in FINALA cu ITALIA, de la Kiev, marcand PATRU GOLURI si castigand EURO 2012 si al doilea titlu de campioana europeana consecutiv.

SPANIA a invins Italia, duminica seara, in finala EURO 2012, desfasurata in fata a zeci de mii de spectatori aflati pe stadionul din Kiev, dar si a milioane de telespectatori din lumea intreaga. Spaniolii au triumfat categoric in fata italienilor, cu scorul 4-0 (2-0).

GOLURILE SPANIEI au fost marcate de David Silva, in minutul 14, Jordi Alba, in minutul 41, Fernando Torres, in minutul 84 si Juan Mata, in minutul 88. La partida au asistat, printre altii, presedintele UEFA, Michel Platini, presedintele FIFA, Joseph Baltter, printul Felipe al Spaniei si presedintele ucrainean Victor Ianukovici.

Victoria SPANIEI la EURO 2012 a fost sarbatorita atat de fanii care si-au sustinut echipa pe stadionul din Kiev, in fata televizorelor in Spania, dar si de suporterii iberici aflati in Romania.

IATA cele patru goluri care i-au adus SPANIEI victoria la EURO 2012 si al doilea titlu de campioana europeana consecutiv: