AcasăOldSchalke - Galatarasay poate fi urmarit LIVE aici

Schalke – Galatarasay poate fi urmarit LIVE aici

Schalke si Galatasaray se intalnesc in aceasta seara, ora 21.45, in mansa a doua a optimilor de finala din Liga Campionilor. In tur, cele doua formatii au facut egal, 1-1.

Min. 96 – Este final de meci. Galata obtine o victorie fabuloasa, 3-2 la Gelsenkirchen, si o calificare impresionanta in sferturile de finala ale Ligii Campionilor.

Min. 95 Schalke – Galatasaray 2-3. Umut Bulut scapa singur pe contraatac si il executa pe Hildebrand din a doua incercare, rezolvand soarta calificarii.

Min. 94 – Kolasinac vede cartonasul galben pentru un fault comis asupra lui Drogba.

Min. 85 – Drogba vede cartonasul galben pentru un fault comis asupra lui Kolasinac. Au intrat Meyer si Obasi si au iesit Pukki si Hoger. A intrat si Umut Bulut in locul lui Burak Yilmaz.

Min. 79 – Intra Gokhan Zan in locul lui Semih Kaya.

Min. 70 – Intra Amrabat in locul lui Wesley Sneijder.

Min. 63 Schalke – Galatasaray 2-2. Muslera se opune cu brio la sutul lui Pukki, dar nu mai poate face nimic la reluarea spectaculoasa a lui Bastos, care restabileste egalitatea.

Min. 46 – A intrat Fuchs in locul lui Neustadter.

22.49 – Schalke are primul atac al reprizei.

Min. 45 – Pauza in meciul dintre Schalke si Galatasaray. Turcii conduc, cu 2-1, si sunt favoriti la calificare, dupa o prima repriza in care Galata a avut mai mult initiativa, dar in care Schalke si-a creat mai multe ocazii de a marca.

Min. 42 Schalke – Galatasaray 1-2. Surpriza de proportii in Germania. Burak Yilmaz, golgeterul turcilor, profita de o greseala uriasa a defensivei adverse si face 2-1 pentru Galata.

Min. 37 Schalke – Galatasaray 1-1. Hamit Altintop prinde un sut fabulos, de la 25 de metri, si restabileste egalitatea.

Min. 28 – Bastos incearca sa-l surprinda pe Muslera cu un sut de la mare distanta, dar uruguaianul este la post si retine.

Min. 17 Schalke – Galatasaray 1-0. Farfan centreaza de pe dreapta, din corner, Howedes reia cu capul, Muslera respinge si Neustadter inscrie cu un sut din apropiere.

Min. 15 – Hoger vede cartonasul galben pentru un fault comis asupra lui Drogba.

Min. 13 – Galata are posesia, in startul partidei, dar nemtii au ocaziile, Muslera opunandu-se cu greu la suturile lui Farfan si Bastos.

21.47 – Galata are primul atac al meciului.

Schalke, antrenata de Jens Keller, incepe cu Hildebrand – Uchida, Howedes, Matip, Kolasinac – Neustadter, Hoger – Farfan, Draxler, Bastos – Pukki. Rezerve sunt Fahrmann, Metzelder, Fuchs, Barnetta, Moritz, Meyer, Obasi.

Galatasaray, antrenata de Fatih Terim, incepe cu Muslera – Eboue, Semih, Nounkeu, Riera – Hamit Altintop, Felipe Melo, Selcuk – Sneijder – Burak Yilmaz, Drogba. Rezerve sunt Eray, Gokhan Zan, Hakan Balta, Sabri, Yekta Kurtulus, Amrabat, Umut Bulut.