AcasăOldMeciul Rapid - Petrolul poate fi urmarit LIVE aici

Meciul Rapid – Petrolul poate fi urmarit LIVE aici

Poate cel mai incins meci din etapa a 21-a a Ligii I la fotbal se disputa in aceasta seara, ora 21.30, in Giulesti, unde Rapid da piept cu Petrolul Ploiesti.

Min. 95 – Este final de meci in Giulesti. Rapid si Petrolul termina la egalitate, 0-0, un meci slab, in care ambele formatii au comis numeroase greseli.

Min. 93 – Bokila rateaza o ocazie uriasa in prelungirile acestei partide. Atacantul Petrolului a scapat singur pe dreapta si a sutat in bara. Abrudan si Emil Dica au protestat, solicitand offside, si ambii au vazut cartonasul galben. Abrudan mai avea un cartonas galben astfel ca fundasul central al Rapidului a fost eliminat.

Min. 85 – Intra Adrian Grigore in locul lui Alex Coman, accidentat.

Min. 83 – Intra Sauvadet in locul lui Grozav.

Min. 82 – Hamza rateaza cea mai mare ocazie a Petrolului! Sutul acestuia, din cativa metri, trece milimetric pe langa poarta lui Pecanha.

Min. 80 – Alcenat suteaza frumos, de la distanta si Pecanha retine in doi timpi.

Min. 70 – Marinescu vede cartonasul galben, pentru un fault comis asupra lui Emil Dica.

Min. 68 – Ciolacu reia slab cu capul, dintr-o situatie buna si Bornescu retine fara probleme.

Min. 64 – Ies Mojica si Boudjemaa, intra Hamza si Renan.

Min. 57 – Hoban vede cartonasul galben pentru un fault comis asupra lui Roman.

Min. 55 – Alex Coman vede cartonasul galben pentru un fault comis asupra lui Grozav.

Min. 51 – Jocul este din nou oprit din cauza petardelor si fumigenelor aruncate pe teren de fanii Petrolului.

Min. 46 – A intrat Ciolacu in locul lui Madalin Martin.

22.31 – Rapid a avut lovitura de start in repriza a doua.

Min. 45 – Este pauza in Giulesti. Rapid si Petrolul sunt la egalitate, 0-0, dupa o prima repriza in care gazdele au aratat ca nu prea pot, iar oaspetii ca nu prea vor.

Min. 39 – Geraldo patrunde frumos pe stanga, trimite un sut-centrare, Pecanha scapa balonul spre poarta, dar Mardare, din plonjon, reuseste sa respinga cu capul.

Min. 34 – Emil Dica suteaza frumos de la distanta si Bornescu retine cu siguranta.

Min. 30 – Meci anost in aceste momente, cu numeroase greseli de ambele parti.

Min. 20 – Ocazie importanta a oaspetilor. Alcenat patrunde frumos pe dreapta, centreaza, Bokila reia prost cu capul, dintr-o situatie ideala, mingea sare la Mojica, dar acesta greseste preluarea in cativa metri si Pecanha reuseste sa retina.

Min. 19 – Abrudan vede cartonasul galben pentru un fault comis asupra lui Bokila.

Min. 17 – Din faza fixa, Rapidul duce mingea in fata portii adverse si Yamissi respinge in extremis din fata lui Abrudan.

Min. 16 – Petrolul controleaza inceputul de meci, dar nu reuseste sa se apropie de poarta lui Pecanha.

Min. 9 – Inceputul de meci este dominat de atmosfera incendiata creata de cele doua galerii. Mai mult nu s-a jucat in aceste prime minute.

Min. 3 – Boudjemaa vede primul cartonas galben al meciului pentru un fault.

21.29 – Petrolul are primul atac al meciului. Vremea este buna pentru fotbal la Bucuresti. Terenul se prezinta in conditii acceptabile. In tribune sunt circa 6.000 de spectatori.

Rapid, antrenata de Marian Rada, a inceput cu Pecanha – Alex Coman, Abrudan, Mardare, Nicolae Vasile – Roman, Nicolae Grigore, Emil Dica, Grigorie – Pancu, Madalin Martin. Rezerve sunt Draghia, Matei, Ciolacu, Daescu, Calin, Adrian Grigore, Stoica.

Petrolul, antrenata de Cosmin Contra, a inceput cu Bornescu – Alcenat, Yamissi, Geraldo, Guilherme – Boudjemaa, Hoban, Marinescu, Mojica – Bokila, Grozav. Rezerve sunt Povilas, Mustivar, Neag, Hamza, Renan, Cristescu, Sauvedet.