AcasăOldMeciul de handbal Ferencvaros - Oltchim poate fi urmarit LIVE aici

Meciul de handbal Ferencvaros – Oltchim poate fi urmarit LIVE aici

Ferencvaros Budapesta si Oltchim Ramnicu Valcea se intalnesc in aceasta seara, ora 17.00, in etapa a cincea a Grupelor Principale din Liga Campionilor la handbal feminin.

18.23 – Este final de meci la Budapesta. Oltchim obtine o victorie absolut senzationala, dupa o repriza a doua de povestit nepotilor (15-8 pentru Oltchim). Campioana Romaniei urca, cel putin pentru moment, pe locul 2 in grupa, iar duminica viitoare se bate pentru calificarea in semifinale.

23-30 Bulatovic din 7 metri

23-29 Aurelia Bradeanu in minutul 59 si este victorie pentru Oltchim, nimic nu se mai poate intampla

23-28 Szekeres

22-28 Iulia Curea

22-27 Oana Manea in minutul 56

22-26 Aurelia Bradeanu, in inferioritate numerica

22-25 Szekeres din 7 metri, Alexandrina Barbosa a fost eliminata pentru doua minute

21-25 Tomori in minutul 52

20-25 Managarova

20-24 Managarova

20-23 Nelly Such

19-23 Iulia Curea

19-22 Allison Pineau, in inferioritate numerica

19-21 Nelly Such in minutul 45, Aurelia Bradeanu a fost eliminata pentru doua minute

18-21 Bulatovic din 7 metri

18-20 Alexandrina Barbosa

Managarova este eliminata pentru doua minute.

18-19 Allison Pineau, in inferioritate numerica

18-18 Tomori

17-18 Aurelia Bradeanu, in inferioritate numerica

17-17 Alexandrina Barbosa, iar apoi imediat dupa este eliminata pentru doua minute

17-16 Bulatovic

17-15 Bettina Dajka

16-15 Bettina Dajka

17.43 – Ferencvaros are primul atac al reprizei.

17.33 – Este pauza la Budapesta. Ferencvaros si Oltchim sunt la egalitate, 15-15, dupa o prima repriza in care apararile ambelor formatii au fost dezorganizate total. Pe final ne-a scos de cateva ori Silvia Navarro, dar nu am reusit sa profitam.

13-11 Tomori

Silvia Navarro apara un 7 metri executat de Tomori.

6-5 Oana Manea

Jakob Vestergaard cere deja time-out pentru ca Ferencvaros inscrie aproape fara probleme la fiecare atac.

0-1 Katarina Bulatovic

17.00 – Oltchim are primul atac al meciului.

Cu doua victorii si doua infrangeri la activ, Oltchim este obligata sa castige la Budapesta, pentru a pastra sanse de calificare in faza semifinalelor.

Misiunea este una dificila in conditiile in care unguroaicele au avantajul moral al victoriei din tur, de la Ramnicu Valcea, si mizeaza pe sustinerea unei galerii impresionante, in timp ce situatia din tabara Oltchimului este incinsa la maxim din cauza problemelor financiare.

Pivotul Ionela Stanca a devenit libera de contract si a parasit deja gruparea valceana, in timp ce Alexandrina Barbosa si Silvia Navarro au fost intoarse din drum in ultimul moment. In plus, despre super-vedeta Katarina Bulatovic se spune ca si-a gasit deja o noua echipa pentru sezonul viitor.