AcasăOldMeciul de fotbal Paris Saint Germain - Valencia este LIVE aici

Meciul de fotbal Paris Saint Germain – Valencia este LIVE aici

Paris Saint Germain si Valencia se intalnesc in aceasta seara (ora 21.45) intr-un meci contand pentru mansa a doua a optimilor de finala ale Ligii Campionilor. In tur, francezii s-au impus cu 2-1.

Min. 94 – Este final de meci la Paris. Trupa lui Carlo Ancelotti obtine un rezultat favorabil, 1-1, si se califica in sferturile Ligii Campionilor.

Min. 92 – Ever Banega vede cartonasul galben pentru ca a sutat in balon dupa fluierul arbitrului.

Min. 84 – Dani Parejo vede cartonasul galben pentru un fault comis asupra lui Lavezzi.

Min. 83 – Ancelotti face pasul in spate. Intra Sakho in locul lui Lucas Moura.

Min. 80 – Soldado vede cartonasul galben pentru proteste.

Min. 75 – Intra Nelson Valdez in locul lui Jonas.

Min. 66 PSG – Valencia 1-1. Lavezzi suteaza din 14 metri, Guaita respinge cu dificultate si acelasi Lavezzi impinge balonul in plasa.

Min. 64 – Intra Piatti in locul lui Feghouli.

Min. 58 – Intra Kevin Gameiro in locul lui Thiago Motta.

Min. 55 PSG – Valencia 0-1. Inevitabilul se produce. Ibericii deschid scorul prin Jonas, care inscrie cu un sut fabulos, de la 25 de metri. Oare poate da Valencia lovitura pe terenul miliardarilor de la Paris Saint Germain?

Min. 46 – A intrat Ever Banega in locul lui Albelda.

22.50 – PSG a avut lovitura de start in repriza a doua.

Min. 45 – Este pauza la Paris. PSG si Valencia sunt la egalitate, 0-0. A fost o prima repriza in care gazdele au resimtit din plin absenta lui Ibrahimovic.

Min. 45 – Jonas suteaza frumos de la distanta si Sirigu scoate cu mari emotii.

Min. 38 – Victor Ruiz vede cartonasul galben pentru un fault comis asupra lui Matuidi.

Min. 27 – Intra Van Der Wiel in locul lui Jallet, usor accidentat.

Min. 22 – Albelda vede cartonasul galben, dupa un fault comis asupra lui Matuidi.

Min. 15 – Oaspetii au un inceput mai bun de meci si Soldado il intinde serios pe Sirigu cu un sut din apropiere.

21.47 – Valencia a avut lovitura de start a meciului.

Paris Saint Germain, antrenata de Carlo Ancelotti, incepe cu Sirigu – Jallet, Alex, Thiago Silva, Maxwell – Lucas Moura, Matuidi, Thiago Motta, Chantome, Pastore – Lavezzi. Rezerve sunt Douchez, Sakho, Camara, Armand, Van Der Wiel, Beckham, Gameiro.

Valencia, antrenata de Ernesto Valverde, incepe cu Guaita – Barragan, Victor Ruiz, Mathieu, Cissokho – Parejo, Albelda, Costa – Feghouli, Soldado, Jonas. Rezerve sunt Diego Alves, Joao Pereira, Ever Banega, Guardado, Piatti, Canales, Valdez.