AcasăOldMeciul de fotbal Borussia Dortmund - Sahtior poate fi urmarit LIVE aici

Meciul de fotbal Borussia Dortmund – Sahtior poate fi urmarit LIVE aici

Borussia Dortmund si Sahtior Donetk dau, de la 21.45, batalia finala pentru calificarea in sferturile Ligii Campionilor, dupa ce in Ucraina scorul a fost egal, 2-2.

Min. 93 – Este final de meci la Dortmund. Borussia se califica in sferturi, dupa ce a dominat destul de clar dubla cu Sahtior.

Min. 82 – Intra Stepanenko in locul lui Hubschman.

Min. 70 – Intra Grosskreutz in locul lui Blaszczykowski.

Min. 60 Borussia – Sahtior 3-0. Zarurile au fost aruncate. Piatov scapa balonul, dupa un sut al lui Gundogan, si Blaszczykowski indeplineste o simpla formalitate.

Min. 56 – Gotze patrunde pe dreapta, suteaza din unghi si Piatov scoate cu dificultate.

Min. 46 – A intrat Douglas Costa in locul lui Taison. A intrat si Kehl in locul lui Bender.

22.47 – Sahtior are primul atac al reprizei.

Min. 45 – Este pauza la Dortmund. Borussia conduce, cu 2-0, dupa o prima repriza in care nemtii au reprezentat echipa mai eficienta.

Min. 37 Borussia – Sahtior 2-0. Gotze inscrie din pasa lui Lewandowski. Misiunea devine tot mai dificila pentru baietii lui Mircea Lucescu.

Min. 31 Borussia – Sahtior 1-0. Gotze centreaza din corner si Felipe Santana deschide scorul cu o superba lovitura cu capul.

Min. 15 – Kucher vede cartonasul galben pentru un fault comis asupra lui Lewandowski.

Min. 12 – Dortmund domina startul partidei, gazdele vrand sa rezolve rapid soarta calificarii.

21.46 – Borussia are primul atac al meciului.

Borussia Dortmund, antrenata de Jurgen Klopp, incepe cu Weidenfeller – Piszczek, Subotic, Santana, Schmelzer – Gundogan, Bender – Blaszczykowski, Gotze, Reus – Lewandowski. Rezerve sunt Langerak, Kehl, Leitner, Nuri Sahin, Grosskreutz, Bittencourt, Schieber.

Sahtior, antrenata de Mircea Lucescu, incepe cu Piatov – Srna, Kucher, Rakitsky, Rat – Hubschman, Fernandinho – Alex Teixeira, Mkhitaryan, Taison – Adriano Luiz. Rezerve sunt Kanibolotski, Krivtsvo, Stepanenko, Kobin, Gai, Douglas Costa, Eduardo.