AcasăOldLondra 2012 scrima: RARES Dumitrescu a pierdut in fata lui OCCHIUZZI Diego

Londra 2012 scrima: RARES Dumitrescu a pierdut in fata lui OCCHIUZZI Diego

Rares Dumitrescu a pierdut in fata lui Occhiuzzi Diego cu cateva minute in urma cu scorul de 11-15. Sportivul roman a reusit sa se califice pana in faza de sferturi de finala a Jocurilor olimpice de la Londra 2012 scrima, la proba de  sabie.

In urma unui meci frumos , sportivul italian, oarecum favorizat de greselile arbitrului, a reusit sa se califice in ultima faza a probei de sabie din cadrul JO Londra 2012 Scrima. Redactia National il felicita pe Rares Dumitrescu pentru parcursul pe care l-a avut la JO Londra 2012 SCRIMA.