AcasăOldFC Vaslui, egal cu Fenerbahce

FC Vaslui, egal cu Fenerbahce

FC Vaslui a reusit un egal important in Turcia, unde a jucat impotriva lui Fenerbache. Golul vasluienilor a fost marcat de Antal, in minutul 75. Turcii au egalat pe final, in minutul 90, prin Bekir, care a profitat de o balbaiala a fundasilor moldoveni.

Vasluienii condusi de Marius Sumudica au reusit un rezultat importat in economia celor doua meciuri din cadrul Ligii campionilor, dupa ce, miercuri, au remizat, 1 – 1, cu echipa turca Fenerbahce.

Desi turcii de la fenerbahce erau cotati ca si favoriti, moldovenii de la FC Vaslui au inceput meciul tare, dorind sa castige cat mai multe goluri care sa ii ajute, in urma disputelor tur – retur, sa se califice in ultimul tur al calificarilor in Liga Campionilor.

Dupa un meci disputat, in care am ambele echipe au incercat sa inscrie pe contraatac, Antal a fost cel care, printr-un sut de la 20 de metri, a reusit sa deschida scorul.

Cand toti asteptau fluierul de final al meciului Bekir a profitat de o balbaiala in defensiva lui FC Vaslui si a inscris, cu capul, de la 8 metri, dupa o centrare sosita de la Alex, egaland.