AcasăOldDuelul outsiderelor dintre FC Porto si Malaga este LIVETEXT aici

Duelul outsiderelor dintre FC Porto si Malaga este LIVETEXT aici

FC Porto si Malaga se intalnesc in aceasta seara, in optimile de finala ale Ligii Campionilor, intr-un adevarat duel al formatiilor cu cele mai slabe sanse la castigarea trofeului.

Min. 94 – Este final de meci la Porto. Gazdele se impun, cu 1-0, dupa un meci pe care l-au dominat in totalitate.

Min. 91 – Intra si Andre Castro in locul lui Joao Moutinho.

Min. 85 – Porto controleaza inclusiv finalul partidei, desi are avantaj pe tabela.

Min. 78 – Intra Piazon in locul lui Julio Baptista. Intra si Camacho in locul lui Iturra.

Min. 75 – Iturra vede cartonasul galben.

Min. 70 – Intra Atsu in locul lui Izmailov.

Min. 63 – Intra Portillo in locul lui Joaquin.

Min. 58 – Intra James Rodriguez in locul lui Varela.

Min. 56 Porto – Malaga 1-0. Alex Sandro centreaza si Joao Moutinho inscrie cu o reluare printre picioarele portarului advers.

Min. 53 – Izmailov reia din cativa metri, putin pe langa poarta.

22.46 – Porto are primul atac al reprizei.

Min. 45 – Este pauza la Porto. Cele doua formatii sunt la egalitate, 0-0, dupa o prima repriza pe care portughezii au dominat-o steril. Cele mai mari ocazii ale lui Porto au venit in urma unor cornere sau in urma unor suturi de la distanta.

Min. 39 – Danilo suteaza violent, de la distanta si mingea ocoleste de putin poarta adversa.

Min. 30 – Joao Moutinho suteaza de la distanta si Caballero retine.

Min. 18 – Varela reia cu capul, putin pe langa poarta adversa.